Sport

29 stycznia, 2018

Co daje trener personalny?

Nie jest tajemnicą, że wielu Polaków nie garnie się dziś do sportu, a jeżeli nawet to zrobi, to za chwilę ponownie daje szansę swoim złym zachciankom. Są jednak tacy, którzy chcą być najlepsi w tym, co robią, a przynajmniej chcą robić to na tyle dobrze, aby nie mieć sobie nic do zarzucenia. Skoro tak, nie dziwi szczególnie to, że bardzo popularne stało się dziś też zatrudnianie trenerów personalnych. Czym są tacy trenerzy i co daje nam ich zatrudnienie? W artykule tym postaramy się odpowiedzieć nie tylko na te, ale i kilka innych pytań. Tak więc zaczynajmy.

Kim jest trener personalny?

W pierwszej kolejności należy oczywiście odpowiedzieć sobie na pytanie, czym jest trener personalny. Jak sama nazwa wskazuje, jest to trener, który zajmuje się danym zawodnikiem. Można powiedzieć, że jest to trener indywidualny, który robi wszystko, aby jego podopieczny osiągał jak najlepsze wyniki sportowe, choć w wielu przypadkach same wyniki są tutaj sprawą drugorzędną, a dla samych adeptów siłowni, biegania czy wszystkich innych sportów ważny jest zdrowy tryb życia.

Bezpieczny trening

Na pewno nie bez znaczenia jest tutaj to, że trener personalny czuwa nad swoim podopiecznym. Także i w kwestii wykonywanych przez niego ćwiczeń. Nie tylko przygotowuje on cały plan treningowy. W każdej dyscyplinie sportu bardzo ważna jest oczywiście technika wykonywania danego ćwiczenia. W innym wypadku łatwo o kontuzje. Wówczas nie tylko nie poprawimy swojego zdrowia, ale wręcz przeciwnie możemy sobie zaszkodzić. Skoro kontuzje są niekiedy naprawdę bardzo bolesne i kończą się długą rehabilitacją, warto ich uniknąć.

Zdrowa dieta

Trening to oczywiście nie wszystko. Nie wolno zapominać także i o zdrowej diecie, która również jest bardzo ważna. Jeżeli postawimy na dobrego trenera personalnego, możemy mieć pewność, że zadba on również o nasze zdrowe żywienie. Oczywiście bardzo często tacy specjaliści diety układają osobiście. Jeżeli nawet nie mają wystarczającej wiedzy na ten temat, zawsze o pomoc mogą poprosić dietetyka, a jak dobrze wiemy, nie ma lepszego specjalisty w kwestii zdrowego żywienia aniżeli właśnie dietetycy.

Sportowa Kancelaria

Jeżeli szukacie Państwo takiego specjalisty, na pewno na tym stanowisku doskonale sprawdzi się Kinga Staszewska, która współprowadzi Sportową Kancelarię. Warto mieć tutaj na uwadze, że specjalizuje się ona w bieganiu. Dlatego też, jeżeli upodobaliście sobie zwłaszcza bieganie, na pewno spełni ona Wasze wymagania niezależnie od tego, jak wysoko zawiesiliście poprzeczkę.