Uncategorized

8 grudnia, 2020

Jak zacząć blogować i czerpać z tego korzyści?

Prowadzenie bloga wydaje się czynnością łatwą i przyjemną, która może towarzyszyć naszej życiowej pasji i ją wspomagać. Poprzez bloga możemy się komunikować z innymi użytkownikami sieci o podobnych zainteresowaniach, możemy się dzielić swoją wiedzą i zachęcać innych do pogłębiania swojej wiedzy w danej dziedzinie. Możemy też wywierać na innych wpływ i być dla nich niebagatelną inspiracją. Możemy też w taki sposób zarabiać, a nawet może się to stać naszym głównym źródłem dochodu. Wiele osób chcąc spróbować swoich sił decyduje się na założenie bloga w ramach jednej z popularnych platform, która to umożliwia właściwie za darmo. Naprawdę ciężko jednak jest wybić się spośród ogromnej ilości różnego rodzaju blogów, jakie już się tam znajdują. Jeśli jednak chcielibyśmy się sprawdzić i na start dowiedzieć się, jak założyć bloga bez żadnych nakładów finansowych- jest to zdecydowanie najprostsze i najczęściej wybierane rozwiązanie, które nie jest jednak pozbawione swoich ograniczeń. Co warto wiedzieć na ten temat i jaka jest alternatywa dla takiego rozwiązania?

Blogi tworzone w ramach platformy- co je charakteryzuje?

Na pewno mają one pewne ograniczenia pod względem wyglądu lub też układu. Twórcom takich platform zależy na tym, aby oddać w ręce użytkowników narzędzie proste, które umożliwi posiadanie bloga każdemu- nawet komuś, kto nie posiada zaawansowanych umiejętności programistycznych. Jeśli więc jest to dla nas satysfakcjonujące rozwiązanie- w prosty sposób stworzymy dla siebie najprostszą stronę, która umożliwi nam prowadzenie bloga sportowego na subdomenie, a więc w domenie podlegającej pod domenę główną konkretnego portalu. W takim przypadku jednak rozwijanie bloga, wzrost ruchu i zaangażowania użytkowników będzie szedł nie tylko na nasze konto, ale przy okazji będziemy wspierać także samą platformę. Nasz blog w pewnym sensie mimo wszystko nasz nie będzie i tak naprawdę nie mamy pewności, czy z jakichś powodów, nagle nie przestanie istnieć.

Jaka jest więc alternatywa?

Z tego też względu poważni twórcy posiadają prowadzone blogi na własność, które są po prostu ich stroną internetową o blogowym układzie- szablonie, który umożliwia łatwe dodawanie właśnie takiego rodzaju zawartości. Aby taką stronę stworzyć trzeba zainteresować się takim tematem jak tworzenie stron internetowych, wykupić domenę oraz hosting i tam umieścić chociażby darmowy silnik do strony, który umożliwi edycję treści. Ogromnym wsparciem może być tutaj doświadczona agencja reklamowa lub deweloper, który wykonuje strony na przykład w oparciu o darmowy silnik WordPress- wprost idealny do blogowania. Od razu warto więc zapoznać się ze wszystkimi szczegółami, jakie znajdziemy na stronie https://brandbay.pl/projektowanie-stron-www. Posiadanie strony na własność stwarza także ogromne możliwości jej późniejszego reklamowania, która to inwestycja może przynieść w praktyce ogromne korzyści. Posiadanie bloga na własność jest więc najlepszym, możliwym rozwiązaniem, które warto rozważyć już na starcie swojej przygody z tworzeniem w sieci.