Rekreacja

16 września, 2021

Karboksyterapia przeciw wypadaniu włosów – dlaczego warto skorzystać?

Jeśli zastanawiasz się nad skorzystaniem z metody, takie jak karboksyterapia, Kraków słynie z profesjonalnych trychologów, którzy z najwyższą starannością zajmą się problemem nadmiernego wypadania i przerzedzania się włosów. Dziś zajmiemy się przybliżeniem Ci medycznej metody. Sprawdź, kiedy zalecane jest stosowanie zabiegu karboksyterapii i dlaczego warto się na niego zdecydować. 

Karboksyterapia skóry głowy? 

Obecnie karboksyterapia skóry głowy to innowacyjna metoda, która pozwala na rozpoczęcie medycznej walki z problemem przerzedzania się włosów i ich nadmiernego wypadania. Zabieg jest wykonywany z wykorzystaniem dwutlenku węgla, jaki zostaje podany do skóry głowy z zastosowaniem certyfikowanych urządzeń medycznych. Proces odbywa się pod czujnym i doświadczonym okiem lekarza dermatologa trychologa. 

Na czym polega zabieg? 

W temacie zabiegów takich jak karboksyterapia, Kraków gwarantuje bezpośredni dostęp do ekspertów – wieloletnich lekarzy dermatologów trychologów, którzy kompleksowo zajmą się problemem. Na czym polega omawiana metoda? Rozwiązanie wiąże się z podaniem w głąb skóry głowy medycznego dwutlenku węgla. 

 

Do tego procesu wykorzystywana jest cienka igła. Efektem zabiegu jest stymulowanie tworzenia nowych naczyń krwionośnych. Oprócz tego karboksyterapia skóry głowy umożliwia intensywne pobudzenie metabolizmu wraz z poprawą mikro i makro-krążenia. Nieodzownym efektem stosowania metody jest również poprawa elastyczności skóry.

Efekty stosowania metody na wypadanie włosów 

Działania doprowadzają do intensywnego odżywienia mieszków włosów oraz cebulek włosów i ich pobudzenie pustych mieszków włosowych do produkcji nowych włosów. Skutkuje to między innymi zahamowaniem ich nadmiernego wypadania i wzrost nowych, mocnych włosów. Opisywana metoda pozostaje mało inwazyjna i w pełni naturalna. W dodatku nie doprowadza do pojawienia się skutków ubocznych, dlatego z czystym sumieniem możemy zostać przez nas uznane za zabieg w pełni bezpieczny. W trakcie poszukiwania miejsca, gdzie możliwe jest skorzystanie z zabiegu, warto zastanowić się nad usługami ekspertów, co pozwoli nam na bezpieczeństwo i skuteczność wdrożonej kuracji. 

Czy zabieg karboksyterapii jest bolesny dla pacjentów? 

Metoda ze względu na wykorzystywanie najnowszej technologii podgrzewania dwutlenku węgla, nie jest bolesna. W dodatku trycholog nie wymaga od nas żadnego przygotowania do zabiegu. Tuż po wykonaniu usługi, możesz bez problemu powrócić czynności wykonywanych na co dzień.