Profesjonalne kursy nurkowania i szkolenia w zakresie specjalizacji
Profesjonalne kursy nurkowania
i szkolenia w zakresie specjalizacji
Kursy ratownicze EFR i DAN
Kursy ratownicze
EFR i DAN
Wyprawy nurkowe
Wyprawy nurkowe
     
 

Nurkowanie Warszawa

kursy nurkowania technicznego

 

Tec Rec Deep DSAT

 

DSAT (Diving Science and Technology) jest najbardziej uznaną organizacją zrzeszającą instruktorów nurkowania technicznego, specjalizujących się w szkoleniu płetwonurków technicznych oraz Gas Blenderów. DSAT stworzył programy szkoleniowe dla wielu innych organizacji szkolących nurków technicznych, po raz pierwszy firmuje je swoją nazwą i logiem Tec Rec DSAT. Kursy te skierowane są do bardzo doświadczonych i zaawansowanych nurków rekreacyjnych, którzy chcą wykonać kolejny krok w nurkowaniu.

 

Tec Rec Deep DSAT

Podstawowy kurs nurkowania technicznego, przełamiesz na nim po raz pierwszy granicę pomiędzy nurkowaniem rekreacyjnym, a technicznym. Na tym kursie nauczymy Cię nurkować, na nowo. Na kursie pokażemy Ci jak posługiwać się zupełnie nowym dla Ciebie sprzętem nurkowym, nauczymy Cię jak planować, przygotowywać oraz przede wszystkim realizować nurkowania o wydłużonej dekompresji. Nauczysz się planowania „run time’ów”, procedur związanych ze zmianą gazów pod wodą. Przećwiczymy techniki asekuracyjno – ratownicze. Jednym słowem nauczymy Cię wszystkiego o nurkowaniu technicznym, tak abyś mógł wykonywać nurkowania dekompresyjne oraz żebyś mógł zrobić kolejny krok w stronę nurkowań Trimixowych na kursie Tec Rec Trimix DSAT.

Przebieg kursu:

Kurs składa się z trzech części: wykładów teoretycznych, zajęć basenowych i nurkowań na wodach otwartych (jezioro, morze). Zapewnimy Ci materiały dydaktyczne w języku polskim (książka, tabele dekompresyjne, film na CD, programy komputerowe). Kurs prowadzimy w grupach maksymalnie 2 osobowych.
Po kursie będziesz mógł: planować i realizować nurkowania o wydłużonej dekompresji do 50 m z użyciem Nitroxu do 100%.

Zakresy nurkowania technicznego:

Zastosowanie powietrze do nurkowań technicznych ogranicza głębokość do 56 metrów. Na tej głębokości ciśnienie parcjalne tlenu wynosi 1.4 ata i chociaż maksymalnie tolerujemy 1,6 ata (66 m) to musimy ograniczyć głębokość ze względu na zegar tlenowy CNS wynoszący 45 minut. Taki czas nie jest wystarczający do przeprowadzenia dekompresji oddychając mieszaninami bogatymi w tlen. Ze względu na narkozę azotową głębokość większości powietrznych nurkowań technicznych ograniczona jest do 50 metrów, a powietrznych, technicznych nurkowań jaskiniowych do 40 m. Aby przekroczyć 50 m należy zastosować trimix.

 

Zalety nurkowania technicznego:

Wydłużenie czasu dennego oraz możliwość i umiejętność przeprowadzenia dekompresji pozwala zerwać z ograniczającym limitem bezdekompresyjnym. Będziesz miał czas żeby ze spokojem obejrzeć ulubiony wrak leżący nieco głębiej niż inne.

Tec Rec Deep DSAT składa się z trzech kursów:


• Tec Rec Deep 40 DSAT
• Tec Rec Deep 45 DSAT
• Tec Rec Deep 50 DSAT

Aktualności RSS

Ostatnie aktualności 
Copyright © by Fundive Created by agencja reklamowa e-mouse