Profesjonalne kursy nurkowania i szkolenia w zakresie specjalizacji
Profesjonalne kursy nurkowania
i szkolenia w zakresie specjalizacji
Kursy ratownicze EFR i DAN
Kursy ratownicze
EFR i DAN
Wyprawy nurkowe
Wyprawy nurkowe
     
 

Moja przygoda z nurkowaniem

(Zakrzówek 19-21.10.2007)

 

Jak tylko sięgnę pamięcią wstecz, to zawsze w moich marzeniach przewijała się chęć zrobienia czegoś niekonwencjonalnego, zawsze ciągnęło mnie podwyższone ryzyko, próba swoich sił, może nawet sprawdzenie samego siebie, dlatego zapewne uprawiałem w młodym wieku tyle dyscyplin sportowych. Jednak była taka dyscyplina, która pozostawała tylko w sferze moich marzeń, a było to - Nurkowanie. I stało się, podczas tegorocznych wakacji w jednym z ciepłych klimatycznie miejsc, postanowiłem spróbować, zawziąłem się , znalazłem bazę nurkową, wykupiłem „Nurkowanie turystyczne", wszystkie doznania jakie dane mi było przeżyć prawdopodobnie nie jestem w stanie przelać na papier, i to właśnie wtedy zapadła decyzja, w co dalej chcę się bawić, a przecież to było moje pierwsze oficjalne zanurzenie z akwalungiem, żałuję tylko jednego , że wcześniej tego nie zrobiłem. Jakie było moje zdziwienie po powrocie z wakacji, kiedy dowiedziałem się, że jeden z moich wielu znajomych prowadzi kursy dla początkujących i zaawansowanych, dzięki niemu trafiłem do Klubu Nurkowego „FunDive", który prowadzony jest przez wyjątkowych ludzi, mam tu na myśli cały zespół biorący udział w szkoleniu młodych adeptów tej dyscypliny. Ciekaw byłem jak odbywa się taki kurs, nie obyło się bez obaw, bo przecież nie mam 20-tu lat, ale instruktor Sławek Tutak „tutti" szybko rozwiał moje wątpliwości, w końcu to ma być przyjemne, a bezpieczeństwo według niego to podstawa, od razu poczułem się pewniej. Nie mogłem się doczekać pierwszego spotkania na basenie, chciałem podkreślić, że szybko zaraziłem swoimi zainteresowaniami swoje córki, które natychmiast połknęły haczyk, i tak całą rodzinką stawiliśmy się na naszej pierwszej lekcji nurkowania, potem druga i następna, nigdy nie mogłem się doczekać kolejnych zajęć. Profesjonalizm, odpowiednie przygotowanie sprzętu, a także sposób prowadzenia zajęć sprawiały, że godziny na basenie zamieniały się w minuty. Wszystkie ćwiczenia przedstawiane były wyjątkowo zrozumiale, i wykonywane ze szczególną starannością (w końcu chodzi tu o nasze życie). Takim sposobem docierasz do momentu kiedy pierwszy raz przy wsparciu instruktorów zanurzasz się na otwartych wodach. Ale to tylko połowa z części kursu, pozostaje jeszcze część teoretyczna, na którą uczęszczaliśmy do biura wyposażonego w nowoczesną technikę multimedialną, pełnego najnowszych materiałów oraz niezbędnych informacji dotyczących tej wspaniałej dyscypliny.

 

Tam też odbył się nasz teoretyczny egzamin, który z przyjemnością zdałem ku uciesze wszystkich. Na miejsce zaliczenia egzaminu praktycznego wytypowano Zakrzówek niedaleko Krakowa, mekkę płetwonurków, gdzie cała grupa stawiła się ochoczo. Nie miałem wątpliwości co do tego, że wszyscy zadamy egzamin, po prostu nie mogło być inaczej, grupa wyszkolona przez profesjonalną kadrę musiała podołać temu zadaniu, a pogoda nas nie rozpieszczała, niskie temperatury, nocne opady śniegu wypełniły nasze serca sporym niepokojem.

 

Jednak nic nie było w stanie powstrzymać nas przed osiągnięciem sukcesu, wszystkim zależało na otrzymaniu licencji OWD. Oczywiście wieczorem po zjedzeniu oficjalnej, a zarazem pożegnalnej kolacji kulminacyjny moment, a zarazem chwila, której nikt nie zapomni pasowanie na płetwonurka, trochę bolało, wtajemniczeni wiedzą co mam na myśli. Tak zakończyła się moja edukacja, a właściwie to dopiero początek wiedzy, jaką mam zamiar pogłębiać.

 

Mam nadzieję, że wszystkie osoby, które ukończyły kurs nie będą miały nic przeciwko temu, i zgodzą się ze mną, wyrażając podziękowanie za szczególne zaangażowanie kadry instruktorskiej w przygotowaniu nas do korzystania z tej dyscypliny, jaką jest Nurkowanie.

 

 

Tekst: Waldemar Kołtonowski

Aktualności RSS

Ostatnie aktualności 
Copyright © by Fundive Created by agencja reklamowa e-mouse