Turystyka

11 lipca, 2017

Na wakacje samolotem

Wakacje w pełni, a to oznacza, że wielu z nas na zasłużone urlopy już się udało, a jeśli nie zrobi to za chwilę. Nie jest tajemnicą, że większość podróżując na wczasy, korzysta z transportu lotniczego. Jest to zrozumiałe z przynajmniej dwóch powodów. Pamiętać trzeba bowiem, że transport taki jest nie tylko szybki, ale i komfortowy i dotyczy to nie tylko klas biznesowych, ale również ekonomicznych. Ponadto na uwagę zasługują również koszta takiej podróży. W związku z tym, że z polskich lotnisk korzystają coraz częściej również tanie linie lotnicze, podróż nie jest wcale tak kosztowna, jak wielu mogłoby się wydawać.

Port lotniczy Katowice-Pyrzowice

Mieszkańcy południa Polski najczęściej korzystają z portu lotniczego Katowice-Pyrzowice. Jest to bowiem regionalne lotnisko całego województwa śląskiego, które biorąc pod uwagę liczbę odprawianych pasażerów i liczbę operacji zajmuje czwarte miejsce wśród wszystkich portów lotniczych w Polsce. Jego łączna roczna przepustowość szacowana jest na około 5,5 mln pasażerów.

Atmosfera – największy parking w okolicy

Lecąc na wczasy, wielu na lotnisko przybywa własnym środkiem transportu, co patrząc na bagaż, jest zrozumiałe. Nie każdy jednak wie, co zrobić ze swoim autem. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem będzie pozostawienie go na parkingu. Nie brak turystów, którzy wolą zaryzykować i samochód na tydzień lub dłużej zostawić przy okolicznych blokach czy w innych tym podobnych miejscach. Czy jednak samochód może być tam dobrze chroniony? Jeśli nie jest to parking monitorowany i chroniony bardzo możliwe, że padniemy ofiarą przestępstwa. O wiele lepiej auto zostawić na strzeżonym parkingu w okolicach lotniska, a podczas wakacji cieszyć się słońcem i odpoczynkiem nie zamartwiając się o swój pojazd.

Najbliższy parking przy lotnisku Pyrzowice to Atmosfera. Obiekt ten, który powstał przed trzema laty, mieści się przy ulicy Józefa Piłsudskiego 11, a od lotniska dzieli go jedynie 100 m. Sama lokalizacja to jednak tylko jedna zaleta tego parkingu. Ponadto warto zwrócić na doskonałą kuchnię, w której przygotowywane są tradycyjne, domowe potrawy i prawdziwa pizza z oryginalnego, włoskiego pieca opalanego drewnem. Jeśli dodamy do tego klimatyzowane pomieszczenia, a nawet kameralny ogródek z grillem w najbliższych okolicach trudno będzie znaleźć coś równie dobrego.

Skoro wiesz już, co zrobić ze swoim autem czas najwyższy wyruszyć na wczasy i cieszyć się urlopem. Niebawem bowiem czekać na Was będzie powrót do codziennego życia, gdzie zaprzątać Was będą praca i rodzina.