Sport

6 lipca, 2017

Pierwsze kroki w sporcie

Wielu z nas ze sportem po raz ostatni ma do czynienia w szkole lub na studiach. Kiedy po latach próbujemy do niego wrócić bywa niekiedy bardzo ciężko. Dlatego dziś podpowiadamy sposoby na powtórne postawienie pierwszych kroków w sporcie.

-Chcąc uprawiać sport najlepiej wybrać taki, który sprawia nam najwięcej przyjemności, jeśli nie lubimy biegać dobrym rozwiązaniem mogą okazać się np. jazd na rowerze czy basen. Jeśli lubimy tańczyć fitness będzie dla nas dobrym rozwiązaniem, jeśli natomiast przyjemność sprawiają nam ćwiczenia gimnastyczne warto wybrać się na jogę. Wybór sportu, który będziemy uprawiać może być także podyktowany efektami, które chcemy osiągnąć, dla osób pragnących ukształtować sylwetkę dobre będą zajęcia na siłowni, dla chcących schudnąć bieganie czy aerobik, a dla tych którzy chcieliby dać wytchnienie swojemu kręgosłupowi – basen lub joga.

-Jeśli już zdecydujemy się na określony sport należy zdobyć niezbędne wyposażenie, czyli strój kąpielowy, rolki, rower i odpowiednią odzież, którą możemy kupić również online, między innymi w sklepie www.am-cycling.com/product-category/bib-shorts/.

-Rozpoczynając ćwiczenia niezależnie od tego na jaki sport się zdecydujemy warto zacząć od małych kroków. Na początku wyznaczać sobie niewielkie dystanse czy niewielkie limity, a z każdym kolejnym treningiem podnosić wyzwania i wymagać od siebie coraz więcej. W uprawianiu sportu najważniejsza jest regularność. Wyznaczenie sobie zbyt trudnego celu na początku może doprowadzić do zniechęcenia, zbytniego zmęczenia lub wręcz nie pozwoli nam na kolejny trening ból ciała, jaki może się pojawić po pierwszym, zbyt ostrym treningu. Jednym słowem jeśli decydujemy się na uprawianie sportu, róbmy to cierpliwie i z głową: małymi krokami.

-Jeśli dawno nie uprawialiśmy sportu ważne będzie także odnajdywanie w sobie motywacji do kolejnych treningów. Na początku z pewnością będzie to łatwe, bowiem zapał będzie duży, z czasem motywacja może osłabnąć, musimy zatem wpaść w rutynę i uczynić z aktywności fizycznej element dnia codziennego. Dla wielu osób motywujące bywa uprawianie sportu z drugą osobą, dzięki temu motywują się oni wzajemnie, a wspólne bieganie, czy jazda na rowerze może być także o wiele przyjemniejsza i kojarzyć się będzie jako sposób na spędzanie wspólnie czasu, a nie jako podejmowanie trudu fizycznego. Każdy z nas jest inny, dlatego każdy powinien znaleźć taki element, który dla niego będzie odpowiednią motywacją, aby podejmować ćwiczenia fizyczne.