zdrowie

13 października, 2022

Podanie osocza bogatopłytkowego- na czym polega ten zabieg?

Istnieje bardzo wiele możliwości walki z nadmiernym wypadaniem włosów. Oczywiście, problem ten może mieć różne przyczyny, a sama terapia zaradcza powinna być dopasowana do indywidualnego przypadku każdego pacjenta. Obecnie jednak można korzystać z nowoczesnych zabiegów, których zadaniem jest stymulowanie skóry głowy do tego, aby przyspieszyć i zintensyfikować proces wytwarzania nowych mieszków włosowych. Okazuje się, że zabieg taki jak podanie do skóry osocza bogatopłytkowego uwalnia w skórze ponad 30 różnych czynników wzrostu, co sprawia, że taka terapia charakteryzuje się naprawdę sporą skutecznością.

Zabieg powinien być wykonywany w profesjonalnej klinice

Zabieg, który wykorzystuje osocze bogatopłytkowe powinien być wykonywany w specjalnej klinice pod okiem lekarza dermatologa, który specjalizuje się także w zagadnieniach trychologicznych. Dlaczego zabieg ten jest warto naszej uwagi?

– Polega on na bezpośrednim podaniu do skóry bardzo skoncentrowanych płytek krwi, które mają dobroczynne działanie. Płytki działają stymulująco na mieszki włosowe.

– Pobudzony zostaje również proces naprawy tkanek.

– Dzięki zabiegowi organizm wytwarza więcej nowych naczyń krwionośnych, a to w konsekwencji pozwala na lepsze ukrwienie skóry głowy.

– Podanie osocza pozwala pobudzić naturalne zdolności organizmu do regeneracji.

Jaki ma przebieg i jak wygląda podanie osocza?

Tak naprawdę, osocze bogatopłytkowe jest materiałem pozyskiwanym poprzez odwirowanie krwi, która wcześniej została pobrana od pacjenta, który poddany zostanie zabiegowi. Osocze jest podawane do wybranych partii skóry za pomocą iniekcji. Oprócz podania osocza na skórę głowy, wykonywane są także zabiegi podania go na okolice twarzy oraz dekoltu. Iniekcja w praktyce oznacza wykonywanie niewielkich nakłuć w formie mezoterapii igłowej.

Nakłucia oraz samo podanie przygotowanego preparatu jest wykonywane najczęściej w kilku seriach, aby zwiększyć skuteczność zabiegu i zintensyfikować efekt. Pomiędzy poszczególnymi serami zabiegów należy zachować od 3 do 4 tygodni odstępu. Zabieg nie jest bolesny, nie wymaga też specjalnego przygotowania. Bezpośrednio przed nim dobrze jest wypić większą ilość wody. Standardowo, całkowity czas trwania zabiegu zamyka się w granicach od 30 do 60 minut.

https://centrumzdrowegowlosa.pl/oferta/osocze-skory-glowy-krakow

Profesjonalna troska o skórę głowy

To właśnie kondycja skóry głowy w dużym stopniu odpowiada zarówno za wypadanie włosów, jak i za szybkość i efektywność procesu wytwarzania nowych mieszków włosowych. Podanie osocza bogatopłytkowego pozwala także na zagęszczenie włosów, przyspieszenie ich wzrostu, a także na znaczną poprawę ich kondycji.