Sport

18 maja, 2017

Szlaki rowerowe w Polsce

Zarówno niedzielni rowerzyści, jak i prawdziwi kolarze szukają coraz to nowych ścieżek, aby urozmaicić sobie trasy. Mimo, iż w naszym kraju infrastruktura rowerowa nie jest taka jak w Europie Zachodniej, to coraz więcej miast zaskakuje nas pięknymi trasami dla rowerzystów. Najczęściej wybierane są takie tereny, które są kręte i możemy dzięki nim podziwiać malownicze krajobrazy.

Green Velo

Jest to najdłuższa trasa rowerowa w Polsce, która położona jest na wschodzie kraju. Wiedzie ona przez pięć województw: warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubelskie, świętokrzyskie i podkarpackie. Jeśli zdecydujemy się pokonać całość, to wynosi ona aż 2000 km. Trasa ta prowadzi przeważnie przez asfaltowe drogi, które są nisko natężone pod względem ruchu. Na szlaku można znaleźć aż 545 Miejsc Przyjaznych Rowerzystom, czyli takich, które posiadają rekomendowany obiekty noclegowe i gastronomiczne.

Szlak Stu Jezior

Przez tę krainę biegnie jedna z pierwszych tras rowerowych na terenie województwa Wielkopolskiego. Droga prowadzi przez lekkie pagórki, a trasa ta jest głównie szosowana, ale jest też kilka piaszczystych odcinków. Szlak ten ma łącznie około 110 km długości i połączony jest z międzynarodowym szlakiem rowerowym, który wiedzie z Calais do Petersburga. Wyczynowi rowerzyści na pewno zdecydują się, aby wydłużyć sobie tę trasę.