Uncategorized

14 maja, 2021

Trening biegowy dla początkujących

Szukasz treningu biegowego dla początkujących, który idealnie się sprawdzi i pomoże rozpocząć Ci przygodę z joggingiem? Szukasz indywidualnego podejścia do klienta i planu treningowego, który pozwoli Ci osiągnąć efekty? Wspaniale trafiłeś! Pomożemy Ci ustalić plan dostosowany do Twoich potrzeb i oczekiwań.

Co oferuje indywidualny plan treningowy?

Plany treningowe polecamy zarówno osobom, które dopiero stawiają swoje pierwsze kroki w tej dziedzinie, ale także osobom już zaawansowanym. Będą idealne także dla osób, którym zależy na zrzuceniu zbędnych kilogramów. Dzięki trenowaniu z planem poprawisz swoją formę, a co za tym idzie także osiągnięcia sportowe. Ponadto nie będziesz już zastanawiał się, czy wystarczy Ci czasu oraz energii na trening biegowy, ale również przygotujesz się do startów, w których chciałbyś wziąć udział. Dzięki nam poznasz nowe, a do tego bardzo atrakcyjne środki treningowe. Musisz pamiętać o tym, że zaczynając swoją przygodę z bieganiem, wszystko należy robić stopniowo i nie forsować się za bardzo na samym początku. Małymi kroczkami dotrzesz do wymarzonej formy i celu, jakim mogą być starty w zawodach różnej rangi oraz na różne dystanse. Aby zacząć swój trening biegowy dla początkujących, musisz znać kilka pojęć, które Ci się przydadzą. Mianowicie chodzi o stwierdzenia takie jak: wolne tempo, szybkie tempo, parkrun oraz podbiegi. Wolne tempo to takie, kiedy biegając, możesz z kimś rozmawiać, z tego też powodu nazywane jest konwersacyjnym. Szybkie tempo, czyli po prostu interwałowe, takie, w jakim biegałbyś na zawodach na krótkich dystansach. Parkrun to po prostu darmowe zawody, w których możesz sprawdzić swoją formę lub po prostu możesz to zrobić, biegając samemu na stadionie. Ostatnia rzecz to podbiegi, które wykonujesz na niezbyt stromej górce. Najpierw biegniesz szybko pod górkę, a później schodzisz w dół, odpoczywając.

Trening biegowy dla początkujących

Rozpoczynając trening biegowy dla początkujących, musisz mieć na uwadze swój układ ruchu i obciążenia, jakie będą mu towarzyszyć podczas Twojej aktywności. Dlatego też wszystko należy robić stopniowo. Aby trening biegowy był efektywny, należy postępować według metody naprzemiennej, czyli biegać i maszerować na przemian. Dzięki temu przystosujesz swoje ciało do uprawiania tej formy aktywności. Pierwszy trening biegowy powinien trwać nie więcej niż 15-30 minut. Należy mieszać ze sobą 2-3 minuty biegu z taką samą długością czasu marszu. Następnie z treningu na trening zwiększać czas biegu i stopniowo przyzwyczajać ciało do większej wytrzymałości. Jest ona bowiem bardzo ważna podczas biegania. Pomaga nie tylko podczas tej aktywności, ale także przy robieniu zwykłych czynności, jak np. wchodzenie po schodach. Forma biegania metodą marszowo-biegową pozwoli Ci nawet w ciągu 10 tygodni przygotować się do startu na 10 kilometrów. Niektórym jednak może to zająć więcej czasu, ponieważ każdy jest inny i ma inne ciało.

Dbanie o siebie i swoje samopoczucie to podstawa. Dzięki nam bieganie stanie się Twoją pasją oraz odskocznią od rzeczywistości.