produkcja

7 kwietnia, 2023

Tuleje cylindryczne- dlaczego są takie ważne?

Tuleje, tak samo jak walce i wałki, są produktami o szerokim zastosowaniu, ale przede wszystkim można je spotkać w różnego rodzaju zakładach przemysłowych i produkcyjnych. Tak naprawdę, nie ma jednej, konkretnej branży, w której byłyby stosowane- znajdują swoje zastosowanie właściwie we wszystkich gałęziach przemysłu. Za pewne też z tego względu, że wykonywane na zamówienie, stanowią nieodłączne elementy maszyn produkcyjnych.

Dopasowanie tulei do konkretnej maszyny oraz do zadań, jakie ma pełnić, warunkuje powodzenie procesu oraz jego efektywność. Do najważniejszych cech takich produktów należy ich wytrzymałość, a także odporność. Aby móc wytwarzać wysokiej jakości tuleje potrzebne jest więc doświadczenie, specjalistyczna wiedza i odpowiednie zaplecze.

Tuleja rozprężna typu sleeves- gdzie w praktyce się ją stosuje?

Jest to tuleja cylindryczna będąca powszechnie stosowana w przemyśle drukarskim. Z jej wykorzystaniem można nie tylko drukować, ale też laminować oraz uszlachetniać powierzchnie. Tuleja ta jest pokrywana elastomerami, co wpływa na jej trwałość oraz niweluje problem z ewentualnym uszkodzeniem powłoki takiej tulei. Jej charakterystyczny kształt doskonale sprawdza się w praktyce. Wśród tulei tego typu, jakie znajdziemy na stronie https://www.hannecard.pl/pl/produkty-i-uslugi/nowe-tuleje-i-walce/ można między innymi znaleźć:

– Tuleje stożkowe- w tej kategorii można znaleźć zarówno tuleje nieprzewodzące jak i półprzewodzące, które można zastosować przy farbach rozpuszczalnikowych. Ostatnim rodzajem są tuleje przewodzące, w którym zapewniony jest bardzo dobry przepływ ładunków bezpośrednio do metalowego rdzenia. Dzięki takim tulejom możliwe jest powlekanie powierzchni, jej laminowanie, a także wklęsłodruk.

– Tuleje do druku fleksograficznego o cylindrycznym kształcie. Bardzo popularna i często stosowana tuleja cylindryczna.

– Specjalne tuleje służące do powlekania puszek na napoje. Posiadają one unikalny rdzeń HandyBaseTM. Produkty te są pokrywane poliuretanem, co również przekłada się na ich wysoką trwałość.

Pamiętajmy, że obok standardowych wersji tulei zawsze można wykonać specjalny wariant tego produktu na specjalne zamówienie danego przedsiębiorstwa. Dzięki temu istnieją tak naprawdę nieograniczone możliwości projektowania takich elementów, które najlepiej sprawdzą się w praktyce i najmocniej wpłyną na wydajność produkcji. W przypadku niestandardowych tulei o różnym zastosowaniu, najlepiej od razu nawiązać kontakt z firmą, która takie elementy projektuje i zajmuje się ich wykonawstwem.