Uncategorized

26 marca, 2020

W jaki sposób pracować nad swoim wyglądem, aby zrobić karierę w modelingu?

Modele oraz modelki zarabiają na siebie swoim wyglądem. Ma on niebagatelne znaczenie, dlatego też troska o swoją sylwetkę, dobrą kondycje fizyczną, a także wszystkie inne aspekty wyglądu jest bardzo ważna. Dlatego też niejednokrotnie niektórzy nie zdają sobie sprawy z tego, że praca modela i modelki to nie tylko uczestnictwo w ciekawych projektach, robienie zdjęć i wyjazdy zagraniczne. To ciągła praca nad własnym wyglądem i wizerunkiem, który warunkuje wykonywanie tego zawodu. Często to konieczność ciągłego bycia na diecie. Wobec tego, jak dbać o sylwetkę aby faktycznie zawsze świetnie się prezentować?

Zdrowe odżywianie się to podstawa

Niektórym wydaje się, że modelki się głodzą po to, aby wyglądać szczupło. Tymczasem odpowiednia dieta osoby pracującej w modelingu powinna być zbilansowana, ale i pozbawiona nic nie wnoszących „wypełniaczy”, a więc produktów, które dostarczają nam dużej ilości węglowodanów i tłuszczy. Zalecany jest natomiast nabiał, warzywa, owoce, a także pieczywo wieloziarniste. Oczywiście, we wszystkim trzeba zachować pewien umiar i zdrowy rozsądek. Tutaj sprawdzi się powiedzenie, że od jednego brokuła się nie schudnie, a od jednej pizzy nie przytyje. Chodzi raczej o zdrowe nawyki żywieniowe, a więc o nasz codzienny sposób odżywiania się, który kultywujemy na dłuższą metę, a nie o jednorazowe odstępstwa. Dobrym sposobem na to, aby nie przybrać na wadze jest obliczenie naszego dziennego zapotrzebowania kalorycznego. Taką wartość możemy uzyskać poprzez zestawienie naszego wieku, wagi oraz prowadzonego trybu życia. Jeśli nie będziemy przekraczać dziennej dawki kalorii- nie będziemy też tyć.

Nie zapominajmy o tym, aby uprawiać sport

Sport to zdrowie, ale też dzięki regularnej aktywności fizycznej można uzyskać smukłą sylwetkę, jędrne ciało i można poprawić swoje samopoczucie. Zazwyczaj jest tak, że każdy z nas ma jakieś preferencje odnośnie sportu, który najbardziej mu odpowiada. Może więc być nam trudno zmotywować się do ćwiczenia przed telewizorem, ale długie wycieczki rowerowe mogą sprawiać nam ogromną radość. Możemy uwielbiać spacery z kijkami nordic walking, ale bieganie będzie już dla nas prawdziwą męczarnią. Najlepiej jest więc znaleźć taką dyscyplinę sportową, której uprawianie będzie nam sprawiało przyjemność. Tym samym z wielką ochotą będziemy podchodzić do treningów, które przy okazji będą spalać nasze kalorie. Regularne uprawianie sportu może nie tylko poprawić nasz wygląd, ale też dodać nam energii.

Autor: selective-mgmt