Profesjonalne kursy nurkowania i szkolenia w zakresie specjalizacji
Profesjonalne kursy nurkowania
i szkolenia w zakresie specjalizacji
Kursy ratownicze EFR i DAN
Kursy ratownicze
EFR i DAN
Wyprawy nurkowe
Wyprawy nurkowe
     
 

Nurkowanie Warszawa

warsztaty nurkowe

Warsztaty "progresywne"
motto: „nikt nie jest doskonały”

 

 

Wielu początkujących nurków myśli, że jak zrobili kurs to już umieją nurkować. Najprościej mówiąc to nie jest prawda! - ukończenie kursu to swoista "przepustka" do ćwiczenia i nurkowania bez nadzoru instruktora. Z różnych przyczyn mało nurkujecie i dlatego nie czujecie się jeszcze pewnie. Zapewniam, że to minie - tylko: ćwiczcie, ćwiczcie, ćwiczcie... a efekty będą widoczne już wkrótce. Z drugiej strony - na pewno niektórzy z Was mieli przerwę w nurkowaniu i chociaż skończyli kurs OWD albo nawet AOWD, będą się bali weryfikacji – niesłusznie. Prawda jest  taka, że umiejętności zanikają. Wielu umiejętności  nie ćwiczycie - więc już ich nie umiecie. I właśnie PO TO są te warsztaty, właśnie tu NAUCZYCIE się tych rzeczy po raz kolejny.


Skończyłeś kurs nurkowania, nawet trochę nurkujesz ale ciągle czujesz, że masz problem z pływalnością. Nie potrafisz utrzymać zadanej głębokości, lecisz bezładnie i nie potrafisz w kontrolowany sposób zatrzymać się w toni na określonej głębokości. Zostawiasz na dnie wyraźny ślad twojego pobytu a przystanek bezpieczeństwa to katorga: buja Tobą w górę i w dół - i z zazdrością patrzysz na innych nurków, zastanawiając się: jak Oni to robią?

No cóż nie ma w tym żadnej tajemnej wiedzy! Możecie tę wiedzę zdobyć podczas wielu wyjazdów, podglądając i wypytując znajomych - tracąc w tym czasie wspaniałe nurkowania za które zapłaciliście spore pieniądze, lub możecie tę wiedzę zdobyć w prostszy sposób, na warsztatach - już zaraz!
Ilu z Was boi się pływać „samodzielnie” – bo się zgubicie? Zdajecie się na bardziej doświadczonych partnerów nurkowych?  Ale czy zastanawialiście się: w jaki sposób wasi koledzy odnajdują „drogę do domu”? Wiecie o tym, że mają kompasy, ale przecież to takie trudne i skomplikowane… To fakt – łatwe nie jest, ale… nie ma w tym nic skomplikowanego – kluczem jest poznanie zasady działania kompasu, umiejętność utrzymania się w toni i troszkę matematyki na poziomie podstawówki. Cała reszta to nieco praktyki, którą możecie zdobyć na warsztatach: „podwodna nawigacja”. Dodatkowo warsztaty będą wzbogacone o poszukiwanie obiektów pod wodą, a następnie: bezpieczne wydobycie ich za pomocą różnych metod na brzeg. W tym miejscu jak zawsze powtórzę znaną prawdę: wielu nurków stwierdzi, że wydaje im się, że umieją doskonale pływać i tego typu warsztaty to zbędna strata czasu i pieniędzy. Inni znowu powiedzą, że wydaje im się, że dla Nich jeszcze za wcześnie.  No cóż – jak zawsze,  jedni i drudzy mają rację  – WYDAJE IM SIĘ!

Warsztaty "powtórka z owd"Często się zdarza, że po skończeniu kursu OWD nie nurkujemy lub po pewnym czasie „zapominamy” nabyte umiejętności. Jakoś tak wychodzi, że nie ćwiczymy pewnych rzeczy i nie czujemy się pewnie w tym co robimy pod wodą. Takim typowym przykładem może być „maseczka” i zwyczajnie boimy się ją zdjąć pod wodą. Ale przecież takich rzeczy może być więcej...

Dlatego też proponujemy Wam w komfortowych warunkach, na basenie, bez presji czasu czy partnerów nurkowych - spokojne przećwiczenie tematów, które dla was są trudne i nie wygodne, tak aby w kolejnym sezonie nurkowym mieć te sprawy załatwione. Nie mamy tutaj ustalonego harmonogramu ćwiczeń - po prostu powtarzamy to co w danej chwili jest dla Was problemem i to Wy określacie co chcecie przećwiczyć czy powtórzyć.

Warsztaty "powtórka z rescue"Często się zdarza, że po skończeniu kursu RESCUE nie nurkujemy lub po pewnym czasie „zapominamy” nabyte umiejętności. A już na pewno nie ćwiczymy akcji ratowniczych ani scenariuszy wypadków. Dla wszystkich, którzy chcą przypomnieć sobie w komfortowych warunkach sposoby udzielania pomocy nurkom w potrzebie - przygotowaliśmy ciekawy zestaw ćwiczeń na warsztatach „powtórka z rescue”.
Pływasz w suchym skafandrze a jednak ciągle czujesz, że coś jest nie tak... Nie potrafisz nad nim zapanować, a to za dużo powietrza a czasem za mało. Boisz się, że czasem trochę pójdzie w nogi i postawi cię głową w dół. Zastanawiasz się czy suchym? czy jacketem? czy może i tym i tym? Generalnie nie „ogarniaszsz” tematu i trochę wstyd kogoś zapytać. Na każdym nurkowaniu jest ciut lepiej ale do dobrze jeszcze daleka droga... Teraz możemy wspólnie nad Twoim problemem popracować - na warsztatach!
Warsztaty "rekreacyjne"Jesteś nurkiem i czas zimowy dłuży Ci się niemiłosiernie. Nie masz swojej grupy nurkowej i w zasadzie nie masz gdzie się zaczepić. Fajnie było by od czasu do czasu zamoczyć się w basenie i poćwiczyć coś - tak dla wprawy i aby nie zapomnieć. Czasem nie wiesz jak coś zrobić, a czasem wiesz - ale jakoś nie wychodzi i dobrze by było aby ktoś pokazał, skorygował, nauczył. W zasadzie wszystko umiesz ale...
Warsztaty techniczne

 


 

Ostatnio  jest ogromne zainteresowanie nową dziedziną nurkowania -  NURKOWANIEM TECHNICZNYM -  a ponieważ wielu z Was zastanawia się czy zdecydować się na takie nurkowania oraz zadajecie sobie pytania w stylu: Co to jest? O co w tym chodzi? Czy Ja mógłbym/mogłabym tak nurkować? Jakie są wymagania? Jak wygląda i jak się pływa w sprzęcie TEC? Postanowiłem, że pokażę Wam na warsztatach z jakimi wyzwaniami spotkacie się na kursie technicznym. A ponieważ tak naprawdę niewielu z Was wie z czym wiąże się kurs nurkowania technicznego i nie wiecie czy tak naprawdę będziecie chcieli taki kurs zrobić, a dodatkowo wymagania na kursie są bardzo wysokie w kontekście wymaganej pływalności, pozycji pod wodą,  operowania bojką i kołowrotkiem, posiadania odpowiednich uprawnień nurkowych i ilości oraz  jakości wykonanych  nurkowań.


Aktualności RSS

Ostatnie aktualności 
Copyright © by Fundive Created by agencja reklamowa e-mouse