Rekreacja

18 maja, 2017

Wolny czas z dziećmi – spędź go aktywnie!

Budowanie relacji z dzieckiem jest ważne dla każdego rodzica. Najlepiej zrobić to poprzez wspólne spędzanie czasu. Skoro pogoda jest coraz lepsza, warto ją wykorzystać i ciekawie zaplanować ten czas. Pamiętajmy, że czas, który poświęcimy dziecku, pozwoli nam na wspólne tworzenie doświadczeń i wspomnień, do których możemy zawsze wrócić.

Spacer

Wbrew pozorom jest to najprostsza, ale też najlepsza forma spędzania wolnego czasu z dziećmi. Dzięki temu możecie jeszcze lepiej poznać swoją okolicę, a także zabrać zwierzęta, które posiadacie. Możecie włączyć w to jakąś lekcje przyrodniczo-historyczną, aby jeszcze bardziej zaciekawić Wasze dzieci.

Wycieczka

Jeśli w Waszej okolicy nie ma nic ciekawego, możecie zorganizować dla całej rodziny wycieczkę. Możecie w ten sposób zwiedzić jakieś ciekawe miasta lub zabytki, a także opowiedzieć dzieciom ciekawą historię. Oczywiście należy pamiętać, aby atrakcje dopasować do wieku dzieci.

Jezioro lub basen

Atrakcje wodne zawsze są bardzo dobrym wyborem. Oczywiście należy pamiętać w odpowiednie zabezpieczenie malucha i wyposażenie go w koło ratunkowe lub rękawki. Jeśli zdecydujemy się na basen, nasza pociecha będzie mogła skorzystać z wielu atrakcji wodnych, takich jak np. zjeżdżalnie