Sport

31 maja, 2017

Wybór ubrania na rower

Wybór ubrania na rower może być problematyczny, szczególnie jeśli pogoda ciągle się zmienia, co ostatnio możemy zauważyć. Musimy mieć na uwadze fakt, że ubranie powinno nam zapewnić komfort oraz odpowiednie ciepło. Dzisiejsza technologia poszła tak do przodu, że ubrania, które mają kilka warstw odzieży, odprowadzają pot i transportują go na zewnątrz, dzięki czemu nasza skór może oddychać.

Odpowiednie ubrania

Spodenki kolarskie są podstawa podczas wycieczki rowerowej. Jazda w normalnych szortach może spowodować otwarcia skóry oraz poparzenia. Aby zapewnić sobie największy komfort podczas jazdy, najlepiej zdecydować się na model, który posiada elastyczne włókna z dodatkiem lycry. Wybrane przez nas spodenki powinny mieć odpowiednią wkładkę w kroku. Zadaniem wkładki jest ochrona przed obtarciami, wchłanianie potu, przeciwdziałanie rozwijaniu się bakterii oraz amortyzowanie nierówności. Spodenki dostępne na rynku są dostępne z szelkami lub bez nich.

W chłodniejsze dni zaleca się aby stosować te z szelkami, ponieważ osłaniają nerki. Koszulka kolarska, nie jest już tak istotna jak spodenki. Najczęściej wystarczy tutaj zwykły T-shirt. Należy jednak zwrócić uwagę, że bawełniane ubranie nie odprowadza potu, a od niego mogą się odbarwić tańsze koszulki. Specjalne koszulki kolarskie są obcisłe i posiadają suwak pod szyją. Są zrobione z materiału, który odprowadza pot. Najczęściej materiał z przodu jest nieprzewiewny, a na plecach ma drobną siateczkę, aby była odpowiednia wentylacja. Charakterystycznym elementem koszulek kolarskich jest kieszeń na dole pleców, do której wrzucimy różne drobiazgi, taka jak w tych modelach damskich – womens cycling wear.

Przydatne akcesoria

Rękawiczki kolarskie charakteryzują się tym, że nie mają palców. Jest to bardzo niedoceniany gadżet, a zapewnia nam komfort i bezpieczeństwo. Wszystko dzięki miękkiej wkładce, która amortyzuje wstrząsy w czasie upadku i chroni nasza skórę przed otarciami. Również niezbędnym dodatkiem dla rowerzysty są okulary przeciwsłoneczne, które ochronią oczy przed słońcem. Dodatkowo dzięki nim nie musisz się bać, że coś Ci wleci do oka podczas jazdy.