Turystyka

18 maja, 2017

Rozwój turystyki w Euroregionie Karpackim

Polska ostatnimi latami bardzo prężnie się rozwija. Widać, że zarówno zachodnia jak i wschodnia część naszego kraju jest coraz bardziej kuszącymi terenami dla turystów. Szczególnie zachęca rejon Karpacki, który staje się centrum Euroregionu. Ostatnimi czasy w Truskawcu odbywało się spotkanie w celu omówienia problemów i perspektywy tego rejonu.

Potencjał tych terenów

Regiony karpackie uważane są za takie tereny, które mają ogromny potencjał dla rozwoju turystyki. Ich znaczenie rośnie dzięki poprawie atrakcyjności turystycznej i polepszeniu infrastruktury drogowej. Okazuje się, że jest to także bardzo dobry powód, dzięki któremu będzie możliwe otworzenie nowych miejsc pracy.

Współpraca sąsiadów

Uważa się, że Polska i Ukraina powinny ze sobą współpracować i wspólnie budować turystyczną przyszłość. W związku z takim pomysłem należy stworzyć pakiet turystyczny, który może przyczynić się do tego, że coraz więcej osób odwiedzi te regiony. Cały projekt będzie mógł być zrealizowany dzięki unijnym środkom, które wspomogą renowację zabytków oraz ochronę dziedzictwa przyrodniczego.