Rekreacja

18 maja, 2017

Gdzie Polacy pojadą na wakacje?

Lato coraz bliżej. Zapewne wielu z Was ma już wykupione wycieczki w różne ciekawe miejsca. Jeśli należysz do grupy, która dopiero zastanawia się, gdzie pojechać, to sprawdź, w które miejsca najchętniej wybierają się Polacy. Informacje, które zostały tutaj zawarte, są zebrane dzięki informacjom z ofert first minute.

Grecja

Najpopularniejszym miejscem wakacyjnym na obecny rok jest Grecja. Polacy najczęściej wybierają się na Zakynthos, Kretę, Kos, Korgu, Rodos i Riwierę Olimpijską. Na popularność tych miejsc składa się wiele czynników. Przede wszystkim, w Grecji mamy do wyboru bardzo dużo różnych hoteli. Znajdziemy u między innymi duże resorty z Aquaparkami, które położone są przy samej plaży. Dodatkowo do wyboru mamy także butikowe hotele, które preferowane są dla par, które chcą jak najwięcej pozwiedzać. Kolejnym atutem jest krótki czas przeloty, ponieważ z Polski jest to około 3 godzin, a dodatkowo i nie musimy się martwić o pogodę.

Hiszpania

Kolejnym popularnym miejscem jest Hiszpania. Tutaj największą popularnością cieszy się Majorka, Costa Brava, Teneryfa, Fuerteventura i Gran Canaria. Podobnie jak w Grecji, pogoda tutaj jest praktycznie przez cały rok, więc nie musimy się o to obawiać. Dodatkowo, Hiszpania słynie z malowniczych terenów, a na plus jest także bezpieczeństwo i brak problemów politycznych.

Bułgaria

Można powiedzieć, że jest to lista trzech najpopularniejszych Państwa, a kończy ją Bułgaria, która od lat jest najczęściej wybieranym krajem wakacyjnym przez Polaków. Tutaj podróżnicy wybierają takie kurorty jak Słoneczny Brzeg czy Złote Piaski.