Rekreacja, zdrowie

9 maja, 2023

Zabiegi SPA na wyjeździe- gdzie warto się udać?

Zabiegi kosmetyczne, pielęgnacyjne i te z zakresu medycyny estetycznej cieszą się sporą popularnością. Coraz chętniej wybieraną opcją jest też korzystanie z tego rodzaju zabiegów podczas wyjazdów i pobytu w hotelu, który posiada specjalną strefę SPA&Wellness. To dobry pomysł na wyjazd, którego głównym celem jest relaks i odpoczynek, a przy okazji to szansa, aby zadbać o swój wygląd zewnętrzny w sposób profesjonalny. Jak zaplanować relaks w SPA i na jakie zabiegi warto zwrócić szczególną uwagę?

 

Najciekawsze zabiegi w SPA

Sporą popularnością cieszą się zabiegi, które mają za zadanie dogłębnie i efektywnie oczyszczać skórę twarzy i dekoltu. Kompleksowe zabiegi oczyszczające polegają chociażby na bezinwazyjnym złuszczaniu skóry. Jednocześnie, tego rodzaju zabiegi oczyszczające doskonale przygotowują skórę na kolejne kroki pielęgnacyjne, gdzie nawilżamy i odżywiamy skórę z wykorzystaniem odpowiednio dobranych substancji aktywnych.

 

Najpopularniejsze zabiegi w SPA, które na pewno warto wziąć pod uwagę pod kątem oczyszczania skóry to mikrodermabrazja diamentowo- wodna, a także zabieg złuszczający Acti Acne. Propozycje te pozwalają zrewitalizować skórę i wspomagają walkę z pojawiającymi się na niej niedoskonałościami. Kompleksową ofertę różnego rodzaju zabiegów upiększających ma nam do zaproponowania Talaria- nowoczesny i pięknie urządzony kompleks hotelowy pod Warszawą. Ciekawe pakiety pobytowe- także te ukierunkowane na korzystanie z zabiegów kosmetycznych- można znaleźć bezpośrednio na stronie talaria.pl.

A może warto zainteresować się ofertą masaży?

Masaże w SPA jak żadne inne zabiegi pozwalają się zrelaksować i zwalczyć stres. Jeśli do tej pory ten relaks w SPA nie był nam znany- na pewno warto spróbować chociaż jednej sesji z masażystą po to, aby przekonać się o tym, jak takie masaże oddziałują na nasz organizm. Do najbardziej interesujących masaży na pewno można zaliczyć takie propozycje jak:

 

Masaże detoksykacyjne, podczas których wykorzystuje się między innymi bankę chińską w połączeniu z najbardziej klasycznymi technikami masażu. Tego rodzaju masaż może być wykonany na przykład z wykorzystaniem soli zasadowej, która pozwala na efektywne oczyszczenie organizmu.

 

Masaże z wykorzystaniem kamieni z pyłem wulkanicznym– pozwalają na głębokie doznania przy jednoczesnym oddziaływaniu na zmysły poprzez stosowane olejki eteryczne. Zabieg tego typu pozwala także miejscowo usunąć niedoskonałości skóry, a także może działać ujędrniająco.

 

Masaże pielęgnacyjne– są to różnego rodzaju masaże, gdzie najczęściej stosuje się techniki klasyczne, a także odpowiednio dobrane preparaty o charakterze nawilżającym, odżywczym i pielęgnacyjnym. Masaż może być więc jednocześnie wyjątkowo odprężający i oddziaływać na zmysły, ale też może przyczyniać się do poprawy kondycji naszej skóry całego ciała.

 

– Masaże zogniskowane na okolicy pleców- bardzo wiele osób skarży się na bóle pleców czy też karku- w ofercie wielu gabinetów masażu znajdziemy propozycje skupiające się właśnie na tych partiach ciała, w obrębie których występuje największe napięcie, a w konsekwencji uczucie bólu. Dobierane metody i techniki mogą być różnorodne w zależności od tego, jak duże napięcie mięśni występuje w obrębie pleców.