Sport

22 czerwca, 2018

Czym kierować się podczas wyboru klubu fitness?

Wybór siłowni czy klubu fitness to nie lada wyzwanie. Zwłaszcza że w obecnych czasach tysiące obiektów tego typu wyrosło w całej Polsce – nie tylko w dużych miastach, ale także w stosunkowo mniejszych miejscowościach. Konkurencja jest ogromna, a oferta bardzo bogata. Kluby chcą zachęcić przeróżnymi pakietami promocyjnymi, karnetami niemalże za pół darmo i egzotycznymi nazwami przeróżnych zajęć. Jak wybrać dobry klub fitness? Jakie aspekty najbardziej się liczą? Na początek warto zapytać znajomych, bo poczta pantoflowa bardzo często wskazuje słuszny kierunek.

Lokalizacja

Jeśli szukacie siłowni, to proponuję sprawdzić obszary położone niedaleko domu lub pracy. Jeśli mieszkacie daleko od jakiegokolwiek klubu fitness, to wybierzcie taką, do której bez problemu dojedziecie. Co więcej, położenie siłowni w sąsiedztwie miejsca pracy ma wiele zalet. Dzięki temu łatwiej wybrać porę na ćwiczenia – zaraz przed lub po. Oczywiście jeśli cenicie sobie komfort i szukacie obiektu typu premium, to warto nadłożyć trochę kilometrów dla Waszego komfortu.

Insfrastruktura i atmosfera

Infrastruktura to jeden z najważniejszych aspektów przy wyborze siłowni. Są siłownie wyposażone wręcz ascetycznie ale dla niektórych wystarczająco – np. posiadają tylko maszyny i ciężary. Często klienci poszukują zróżnicowanych metod treningowych, a także miejsca na odpoczynek i regenerację. Dlatego wiele klubów decyduje się na montaż groty solnej, a nawet na zatrudnienie ekipy masażystów i fizjoterapeutów. Doradzam wybór miejsca, które oferuje zdywersyfikowane maszyny najlepszej jakości. Wygląd i wnętrze klubu także ma znaczenie. Nowoczesne detale i odpowiednia kolorystyka budują odpowiednią atmosferę. Odwiedźcie parę siłowni, zanim zadecydujecie się kupić karnet. Przecież może się okazać, że potencjalne miejsce ćwiczeń jest cały czas przepełnione, albo nie będziecie się w nim dobrze czuli. Co więcej, maszyny i inne elementy mogą okazać się brudne, a przecież przy takiej ilości ćwiczących to idealne siedlisko bakterii. Mimo oczywistych trudności w zachowaniu higieny – obsługa musi dbać o komfort i zdrowie klientów.

Oferta

Sprzęt i wnętrze to nie wszystko. Dobrą siłownię tworzy także kadra, która przy treningu personalnym i grupowym jest niezbędna. Ludzie poszukują coraz to wymyślnych i nowatorskich metod ćwiczeniowych. Do udanego pilatesu, zumby, spinningu czy treningu funkcjonalnego potrzebny jest przeszkolony i certyfikowany instruktor – najlepiej z wieloletnim doświadczeniem. Dobrą kadrę charakteryzuje także właściwe podejście do ćwiczących – w razie potrzeby powinni doradzić i pomóc, nawet poza godzinami zajęć.

Cena

Stosunek ceny do jakości oferowanych usług to właściwie podstawa. Bardzo często ludzie decydują się na najbardziej podstawowe karnety w okazyjnej cenie. Niekiedy jest to błędem, bo przy bardziej dokładnych poszukiwaniach można znaleźć nieco droższą siłownię, ale z lepszą ofertą (np. wybór darmowych grupowych jak w Vitality Boutique: http://www.vitalityboutique.pl/?s=fitness, infrastrukturą i kadrą. W większości przypadków droższe pakiety i karnety oznaczają, że klub fitness proponuje po prostu lepszej jakości usługi.